Stadniki

2013-05-01, 17:00

Czas spotkania: 90 min.

Zmiany Dziecanovia:

67min. Nowak za Kapuste

Skład Sęp: Podoba - Mleczek, Horab, Szablowski, Ł.Piekarz - Nowak, Łętocha, Popek, R.Piekarz (55 Olesek), Kulka - Jędrzejak (67 Serafin)

Zmiany Sęp:

55min. Olesek za Piekarz R.

67min. Serafin za Jędrzejak

Sędziował: Kaczmarek Michał oraz Wójtowicz Łukasz i Motyka Michał

Żółte kartki: Turcza, Łyżczarz S. - Mleczek, Jędrzejak, Szablowski
Widzów: 50

Szybkie, ciekawe spotkanie, okraszone pięcioma bramkami zaprezentowali dziś gracze Dziecanovii i Sępa. Pierwsza część gry należała do gości, w drugiej zdecydowanie dominowali gospodarze, którzy dzięki lepszej skuteczności zdobyli trzy punkty.

Pierwsze minuty nie zwiastowały wielu emocji, gra toczyła się głównie w środku boiska, a żadna z drużyn nie potrafiła przejąć incjatywy. Jednak sytuacja uległa zmianie już w 10 minucie. Wtedy to rzut wolny z boku boiska wykonywał zawodnik gości, Tomasz Jędrzejak, który dośrodkował idealnie na głowę Rafała Piekarza, a ten umieścił piłkę w bramce. Zdobyta bramka dobrze podziałała na przyjezdnych, którzy chwilę później mogli podwyższyć prowadzenie, ale uderzenie Jędrzejaka, z ponad 20 metrów, z problemami na rzut rożny wybił Marcin Zabawa. Mimo optycznej przewagi i jeszcze kilku okazji do zdobycia drugiej bramki, gościom nie udało się ponownie umieścić piłki w bramce. Dziecanovia swoją jedyną szansę na zdobycie bramki w pierwszej połowie miała w 31 minucie. W tej sytuacji znakomity strzał z rzutu wolnego oddał Grzegorz Wojnarowski, ale piłka wylądowała tylko na słupku bramki strzeżonej przez Szymona Podobę. Jest to jednak o tyle ważna sytuacja, że to była dopiero pierwsza próba Wojnarowskiego w tym spotkaniu.

A chwilę po przerwie, pomocnik Dziecanovii spróbował poraz drugi. Odległość podobna, do tej z 31 minuty, ale wykonanie jeszcze lepsze i piłka ugrzęzła w bramce obok bezradnego Szymona Podoby. Szybko zdobyta bramka po przerwie dodała skrzydeł gospodarzom, którzy dążyli do zdobycia drugiej bramki. Ta sztuka udała im się w 60 minucie meczu. Po fantastycznej akcji na jeden kontakt w idealnej sytuacji, na piątym metrze, znalazł się Sylwester Łyżczarz i nie miał problemu z umieszczeniem piłki w bramce. Piękną asystę zaliczył przy tej bramce Mateusz Michalik. Dziesięć minut później trzeciego gola dla Dziecanovii zdobył Wojnarowski a uczynił to po... rzucie wolnym. Kolejne kapitalne uderzenie i bramkarz gości znowu bez szans. To jednak nie był jeszcze koniec popisów pomocnika gospodarzy. W 75 minucie sędzia dyktuje kolejny rzut wolny, do piłki ponownie podchodzi Wojnarowski, tym razem jednak wykonanie inne niż wcześniej. Po płaskim uderzeniu piłka odbija się od jednego z obrońców i mija słupek o zaledwie kilka centymetrów. Goście jednak nie uchronili się od straty czwartej bramki. W 81 minucie faulowany w polu karnym był Łyżczarz a problemów ze zdobyciem bramki z jedenastu metrów nie miał Grzegorz Turcza. Goście, którzy w pierwszej połowie byli zespołem lepszym, w drugiej stworzyli tylko jedną okazję do zdobycia bramki a i tak wynikało to bardziej z przypadku niż ze składnej akcji. W 62 minucie po ogromnym zamieszaniu w polu karnym niewiele zabrakło a piłkę do bramki skierowałby Piotr Horab, ale ostatecznie obronną ręką wyszedł bramkarz Dziecanovii, Marcin Zabawa. Gospodarze wygrali 4:1, a szczególnie drugą połową potwierdzili swoje aspiracje dotyczące awansu do wyższej ligi.

- Długo czekałem na to żeby zdobyć bramkę z rzutu wolnego i w końcu się udało, z czego się cieszę. Już  pierwszy rzut wolny mógł zakończyć się bramką, ale wtedy jeszcze trochę zabrakło. W pierwszej połowie prowadziliśmy grę, ale jeden błąd zdecydował o tym, że straciliśmy bramkę. W przerwie trener powiedział nam, że musimy udowodnić, że jesteśmy lepszą drużyną i to nam się udało. Pomogła w tym szybko zdobyta bramka. Potwierdziliśmy, że dalej jesteśmy w grze o awans - powiedział bohater meczu Grzegorz Wojnarowski.

Zaloguj Się (Zarejestruj Jeśli Jeszcze Nie Masz U Nas Konta) I ...... ???

Zapraszamy :D

Nie możesz typować wyników w Naszej Lidze Typerów, nie możesz oddawać głosów na zawodników po każdych meczach Zarejestruj Się Tutaj to bardzo proste.

Rejestrujesz się, logujesz i typujesz w zakładce Liga Typerów

oraz głosujesz po każdym zakończonym meczu po prawej stronie jest tam umieszczony moduł "Ostatnie Spotkanie" a w nim przycisk "Oceny Zawodników"