Karpaty Siepraw 2:2 Radziszowianka Radziszów
Gościbia Sułkowice 2:2 Targowianka Targowisko
Dziecanovia Dziekanowice 6:3 Wiarusy Igołomia

Wyszukiwarka

Aktualności

Ślósarz show! 6-1 z Wrzosami

• autor: dziecanovia, 2018-06-17 15:02

Mecz który był integralną częścią festynu dla dzieci, który odbywał się w Dziekanowicach przyniósł licznie zgromadzonym kibicom, mnóstwo emocji. Po pierwszej części spotkania, Dziexa prowadziła po golu Artura Mistarza. Po przerwie zgromadzeni mogli zobaczyć aż 6 bramek! Autorem czterech trafień był Mateusz Ślósarz!...

czytaj dalej...

Do lidera przyjechał mocno zmotywowany zespół z Osieczan. Drużyna która w ostatnich spotkaniach występowała w niepełnym składzie (zagrali w 9 (!) w meczu z Trzebunią i Wróblowianką) na mecz z Dziexą przyjechała w 13sto osobowym składzie. Mecz był ciężki ze względu na fakt, że drużyna Wrzosów od początku nastawiona była na obronę własnej bramki.

Początkowo drużyna Dziecanovii oddawała sporo strzałów z dystansu, jednak były one zbyt lekkie, lub zbyt mało precyzyjnie by pokonać dobrze dysponowanego bramkarza Osieczan. Bramka wpadła po dośrodkowaniu z lewej strony, a niepewne wyjście bramkarza Wrzosów wykorzystał Karol Wysopal, który przedłużył głową piłkę, do której dopadł popularny Raziu i Dziexa wyszła na prowadzenie 1-0.

W pierwszej połowie, drużyna Osieczan poza kontratakami oraz dośrodkowaniami nie stworzyła sobie żadnej dogodnej sytuacji. Do przerwy na tablicy wyników widniał rezultat 1-0.
Początek drugiej połowy był słaby w wykonaniu Dziecanovii. Więcej z gry miała drużyna Wrzosów, która często posyłała piłki za obrońców, gdzie dobrze wyłapywał je bramkarz gospodarzy. W 60 minucie bramkę na wagę remisu, zdobyli goście po szybkim wyjściu z kontratakiem.

Sytuacja ta doprowadziła do zmian w zespole Dziexy, już 5 minut później na boisku zameldował się bohater spotkania- Mateusz Ślósarz, który zastąpił Pawła Kulmę. To był prawdziwy strzał w 10tkę trenera Klimczyka, który zastępował w tym dniu trenera Arkadiusza Wyrobę ze względu na jego obowiązki zawodowe. Popularny Mati już 3 minuty później wyprowadził drużynę Dziexy na prowadzenie, po doskonałym dośrodkowaniu Łukasza Wilka z rzutu wolnego.

Kolejne bramki zdobywał także Mateusz Ślósarz, jego strzelecki licznik zatrzymał się na czterech trafieniach w 68, 72, 74 oraz 79 minucie spotkania! Kibice skandowali jego imię i nazwisko, to był prawdziwy Men Of The Match! Widowisko jednego aktora. Ostatnią bramkę zdobył wprowadzony w 80 minucie Dawid Serafin który wykorzystał błąd obrońców oraz bramkarza gości i ustalił wynik w 85 minucie na 6-1!

Zwycięstwo to oznacza, że w ostatnim meczu z rezerwami Gościbii Sułkowice, drużynie Dziecanovii wystarczy remis aby świętować awans do klasy okręgowej. Punkt do zdobycia jest konieczny, ponieważ Rokita Kornatka na wyjeździe pewnie pokonała Jordan SUM Zakliczyn 5-1.