2016-08-20, 18:00

Czas spotkania: 90 min.

KOLEJNY POŚCIG- tym razem remis

DZIEXA- BESKID TOKARNIA 2-2 (0-1)

Kolejny horror zafundowali swoim kibicom piłkarze Dziexy. Obraz gry w przeważającej części meczu wyglądał podobnie. Głęboko cofnięta drużyna Beskidu, bicie głową w mur przez Dziecanovię i bardzo groźne kontry z udziałem szybkich napastników gości. Ostatnie 15 minut to jednak przejażdżka naprawdę niezłym A-klasowym rollecoasterem 🙂 Ale po kolei. Po pierwszej połowie nasza drużyna przegrywała 1-0 po bramce straconej z rzutu karnego. Druga bramka dla beniaminka padła w 65 minucie- napastnik Beskidu w sytuacji sam na sam popisał się efektowną podcinką. Nie załamało to jednak naszych zawodników, którzy w dalszym ciągu próbowali sforsować szczelną obronę przyjezdnych. W 80 minucie nadzieja odżyła- Wolak z 16 metrów zdobył bramkę z rzutu wolnego pośredniego. I wtedy zaczęła się prawdziwa dramaturgia. Najpierw kontuzji uniemożliwiającej grę nabawił się stoper Kacper Winiarski. Jako, że wszystkie cztery zmiany były już wykorzystane, Kacper został na boisku jako tzw. „stojan”. Następnie w 87 minucie po dośrodkowaniu Szymona Rudzika i wielkim zamieszaniu pod bramką gola wyrównującego zdobył Bartek Tuleja. Chwilę potem mogło być już 3-2 dla Dziecanovii, jednak piłkę po strzale Rudzika wybił z linii bramkowej obrońca. Żeby było jeszcze ciekawiej, w doliczonym czasie gry, bramkarz Jacek Pitala otrzymał czerwoną kartkę za zagranie piłki ręką poza polem karnym. Jak już było wcześniej wspomniane trener Turcza nie dysponował żadną zmianą, więc do bramki wszedł zawodnik z pola- Grzegorz Wojnarowski. I od razu został zmuszony do interwencji- zawodnik gości uderzył z 20 metrów z rzutu wolnego bardzo mocno, jednak „Beny” zdołał obronić ten strzał. Ostatnie 2 minuty Dziexa kończyła w potrójnym osłabieniu, gdyż Marcin Pituła otrzymał dwie żółte kartki. Najpierw za krytykowanie decyzji sędziego, a chwilę potem za wyśmianie umiejętności matematycznych piłkarza Beskidu. Arbiter żartu nie zrozumiał i opacznie uznał, że Marcin wyśmiewa się z niego. I w takich śmieszno- tragicznych okolicznościach Dziexa dowiozła remis do końca.

Dziexa: Pitala- Rudzik, Winiarski, Wolak, Wysopal (Boroń)- Jakubowski (Górski), Idzi (Wojnarowski), Dębowski, Michalik (Dzióbek)- Pituła, Bartek Tuleja