Tokarnia

2017-04-08, 16:00

Czas spotkania: 90 min.

BESKID TOKARNIA - DZIECANOVIA DZIEKANOWICE 2-4 (1-1)

Kolejne niesamowicie ciężko wywalczone zwycięstwo Dziecanovii. Od samego początku meczu Beskid grał dokładnie tak jak wszyscy się spodziewali- twarda i ambitna gra w obronie i częste wykorzystywanie szybkich skrzydłowych. Niestety przez pierwsze 30 minut nasi zawodnicy kompletnie nie mogli sobie poradzić z prosto, lecz bardzo efektywnie grającymi gospodarzami. Co więcej w 20 minucie Beskid wyszedł na prowadzenie po indywidualnej akcji jednego z bocznych pomocników. Punktem zwrotnym w grze Dziexy była bramka wyrównująca. Rusin dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne, a tam najwyżej wyskoczył Klimczyk i tyłem głowy skierował piłkę do siatki. Bramka ta przywróciła naszym zawodnikom pewność siebie i od tej pory ich poczynania wyglądały dużo lepiej. Do przerwy mieliśmy jednak remis, absolutnie nie satysfakcjonujący nikogo z Dziekanowic. Początek drugiej połowy to okres wyrównanej gry, ale potem dwa ciosy wyprowadzili nasi piłkarze. W 55 minucie z prawej strony na długi słupek dośrodkował Żelasko, a tam na piłkę czekał Rudzik i trafił głową do siatki 2-1! 10 minut później Rudzik zamienił się w asystenta. Z lewej strony zagrał po ziemi na bliższy słupek do Klimczyka, a ten z 5 metrów pokonał bramkarza 3-1! Dwie stracone bramki nie załamały jednak piłkarzy z Tokarni, którzy konsekwentnie opierali swoją grę o akcje oskrzydlające. I udało im się nawiązać kontakt: w 75 minucie fatalne nieporozumienie obrońców i bramkarza wykorzystał napastnik Beskidu trafiając do pustej bramki. Dalszego scenariusza można się domyślić: Beskid chcąc wyrównać rzucił się do ataku, a Dziecanovia groźnie kontrowała. I jedna z kontr (już w doliczonym czasie) zakończyła się golem na 4-2. Rudzik dostał podanie na lewą stronę, minął na pełnej szybkości obrońcę, wpadł w pole karne i strzałem po długim rogu trafił do siatki. Radość po wygranej jest tym większa, że swój mecz zremisowała Zielonka, dzięki czemu Dziecanovia została nowym liderem!!!

Dziexa: Pitala, Żelasko, Górski, Winiarski, Rudzik, Boroń (Wysopal), M. Pituła, Serafin (Wojnarowski),   Klimczyk (Pilch), Rusin, Dębowski (Tuleja)

Beskid Tokarnia: Wróbel, Bednarz,P. Jątyka,T. Jątyka, Jędrocha (Kołodziejczyk), Kostruch, Osielczak (Jędrocha), Radoń,D. Wróbel,K. Wróbel,M. Wróbel (Horwat)