Gościbia II Sułkowice   Dziecanovia Dziekanowice
Sułkowice

2018-06-23, 17:00

Czas spotkania: 90 min.

Dziecanovia Dziekanowice po jednostronnym spotkaniu, pokonała outsaidera myślenickiej A klasy- Gościbie II Sułkowice aż 9:0. Ten wynik sprawia, że w przyszłym sezonie drużyna popularnej Dziexy mierzyć będzie się na szczeblu okręgowym. Klasa okręgowa znów zawita do Dziekanowic po dwóch latach gry na boiskach klasy A.

Mecz rozpoczął się z 15 minutowych opóźnieniem, wynikało to z faktu, że drużyna z Sułkowic swoje ostatnie spotkanie chciała rozgrywać na bocznym boisku, które po weryfikacji przez sędziego głównego, okazało się, że nie jest zgłoszone do rozgrywek. Tym samym, opiekunowie kompleksu sportowego mieli 15 minut by przygotować płytę główną do meczu z liderem z Dziekanowic.

Na szczęście, mecz ten odbył się pomimo tych utrudnień. Początek meczu nie wskazywał na to, by ekipa z Sułkowic doznała aż takiej porażki, dość powiedzieć, że w 8 minucie w sytuacji sam na sam z Kujawką, znalazł się napastnik gospodarzy, pomimo pozycji spalonej, bramkarz Dziexy obronił strzał.

Następne minuty to koncertowa gra Dziecanovii, worek z bramkami rozwiązał, najskuteczniejszy w tym sezonie zawodnik Dziecanovii- Artur Mistarz, który po kapitalnym dograniu Szymona Rudzika głową umieścił piłkę w siatce. Od tego momentu to Dziexa zaczęła przeważać. Kolejne bramki były kwestią czasu, każdy gol był ładniejszy od poprzedniego, z rzutu wolnego trafił Klimczyk, chwilę później kapitalnym lobem popisał się Kacper Winiarski a ozdobą spotkania było trafienie Karola Wysopala z 25metrów w okienko bramki.

Do przerwy Dziexa schodziła z aż 7dmio bramkową przewagą, kibice już powoli chłodzili szampany, w drugiej połowie widać było wyraźnie, że Dziecanovia nie ma już takiego animuszu by zdobywać kolejne bramki. Ostatecznie skończyło się na wyniku 9:0 co było i tak niskim wymiarem kary dla gospodarzy.

Można powiedzieć, że Dziecanovia dokonała niemożliwego, po pierwszej kolejce rundy wiosennej miała stratę aż 9 punktów do niepokonanego w rundzie jesiennej Beskidu Tokarnia, udało się to nadrobić i wywalczyć promocję do wyższej klasy rozgrywkowej.

Po dwóch latach do Dziekanowic wraca klasa okręgowa. Wszyscy zawodnicy udowodnili, że zasługują na szanse w V lidze. Na wyjazd do Sułkowic wybrało się około 50 sympatyków Dziecanovii którzy po spotkaniu wspólnie z zawodnikami świętowali awans na murawie!