Brak aktywnych ankiet.

2018-08-15, 17:00

Czas spotkania: 90 min.

ZŁE DOBREGO POCZĄTKI

Inauguracja sezonu 2018/19 za nami. Podopieczni Arkadiusza Wyroby w pierwszym starciu nowego sezonu zagrali z drużyną Tempo Rzeszotary. Siódma drużyna poprzedniego sezonu klasy okręgowej postawiła wysoko poprzeczkę beniaminkowi z Dziekanowic. Początek meczu był bardzo nerwowy i było widać, że niektórzy zawodnicy są zestresowani występem w wyższej klasie rozgrywkowej.

Od początku w drużynie z Dziekanowic zagrał nowy nabytek klubu Michał Matoga, oprócz niego w kadrze meczowej znalazło się miejsce dla Mateusza Czajczyka oraz Arkadiusza Janusz, którzy także doczekali się debiutu w barwach Dziexy.

Początek meczu należał do drużyny, która już 3 lata występuje w klasie okręgowej, od 12 minuty Dziecanovia przegrywała po błędzie w kryciu. Napastnik drużyny Tempa dopadł do piłki na 6 metrze przed naszymi obrońcami i umieścił piłkę w siatce Jakuba Kujawki. Wraz z upływem czasu, zawodnicy z Dziekanowic coraz pewniej czuli się na boisku, niestety wówczas w 40 minucie po stracie Sebastiana Klimczyka i faulu Łukasza Wilka, zawodnik Tempa ustawił piłkę na 18 metrze i precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego, tuż nad murem podniósł prowadzenie gospodarzy na dwie bramki.

Końcówka pierwszej połowy to jeszcze ataki Dziecanovii, co poskutkowało zdobytą bramką na sekundy przed zakończeniem tej części gry. Po dograniu z boku boiska, zawodnik gospodarzy pokonał swojego bramkarza i Dziecanovia złapała kontakt z przeciwnikiem.

Bez zmian na drugą połowę spotkania wyszła nasza drużyna. Początek meczu to bardzo zacięta walka w środku boiska, lekka przewaga Dziexy, niestety ataki naszej drużyny nie znajdowały drogi do siatki gospodarzy. Tempo wykorzystało jedną z kontr i w 58 minucie podwyższyło wynik na 3-1. Szybko na ten stan zareagował trener Arkadiusz Wyroba, wprowadzając na boisku wychowanka Dziecanovii- Dawida Serafina w miejsce Matogi. Dodatkowo zmiana ustawienia na 1-4-4-2 szybko przyniosła skutek, bo już po chwili Artur Mistarz wykorzystał błąd w ustawieniu bramkarza Tempa i strzelił po krótkim słupku, wlewając nadzieje w serca kibiców Dziecanovii.

Niedługo później do wyrównania doprowadził Szymon Rudzik, warto zaznaczyć, że ta bramka to kontratak zespołu Dziexy. Gospodarze mieli rzut wolny, do dośrodkowania wyszedł skutecznie Kujawka, następie Karol Wysopal posłał długą piłkę do przodu, gdzie Rudzik do spółki z kolegami wykorzystali sytuację i Dziexa odrobiła dwubramkową stratę to Rzeszotar!

Po tej sytuacji było widać dezorientacje miejscowej drużyny oraz jej licznie zgromadzonej publiczności, a bramka na 3-3 nie oznaczała jeszcze końca emocji. Dosłownie 5 minut później, w 70 minucie bramkę, która dała prowadzenie strzelił Mateusz Ślósarz! Dziecanovia wyszła na prowadzenie 3-4 a strzelec gola chwilę później z owacjami opuścił boisko, na którym zastąpił go debiutujący Mateusz Czajczyk.

W tym momencie drużyna Rzeszotar ruszyła do ataków, niestety dla drużyny Tempa, podopieczni Arkadiusza Wyroby skutecznie potrafili grać w obronie, co chwilę dobrymi interwencjami popisywał się kwartet: Wysopal- Winiarski-Wilk-Górski, gdy oni nie potrafili zatrzymać gospodarzy to dobrze interweniował Kujawka, tak jak miało to miejsce w 80 minucie w sytuacji sam na sam gdzie odbił piłkę którą doskonale zaasekurował ulubieniec kibiców- Karol Wysopal.

Chwilę później w miejsce Daniela Dębowskiego wszedł Arkadiusz Janusz który powrócił na boiska po przerwie. Dziexa grała z kontrataku co przyniosło efekt w 88 minucie gdy w sytuacji sam na sam znalazł się debiutant- Czajczyk i posłał piłkę obok rozpaczliwie interweniującego bramkarza Tempa.

W tym momencie na boisku pojawił się ostatni zmiennik Przemek Pitala, który zastąpił Karola Wysopala. Sędzia doliczył do drugiej połowy aż 6 minut co oznaczało sporo czasu gry przed obiema ekipami. Ataki gospodarzy nie przynosiły efektu, a nasza drużyna ograniczyła się do wybijania piłki, nie był to najpiękniejszy moment meczu, ale na pewno jeden z ważniejszych. Drużyna Tempa miała jedną świetną okazję w doliczonym czasie gry, po błędzie Łukasza Wilka, w sytuacji sam na sam znalazł się napastnik gospodarzy, ale przegrał on pojedynek z naszym bramkarzem.

Tym sposobem Dziexa przywitała się z Klasą Okręgową z przytupem, wygrywając inauguracyjny mecz 5-3. Następne spotkanie już w sobotę o godzinie 13 a przeciwnikiem będzie drużyna Targowianka Targowisko

herb Dziecanovia Dziekanowice Informacje o kadrze Dziecanovia Dziekanowice

1. Jakub Kujawka
2. Łukasz Górski ??ta kartka
3. Łukasz Wilk ??ta kartka
4. Kacper Winiarski
5. Karol Wysopal  zmiana 86" Przemysław Pitala
6. Sebastian Klimczyk kapitan
7. Mateusz Slósarz bramka  zmiana 78" Mateusz Czajczyk bramka
8. Daniel Dębowski  zmiana 89" Arkadiusz Janusz
9. Szymon Rudzik bramka
10. Michał Matoga  zmiana 61" Dawid Serafin
11. Artur Mistarz bramka ??ta kartka

herb Dziecanovia Dziekanowice Zawodnicy rezerwowi Dziecanovia Dziekanowice

1. Grzegorz Strojny

Oceny zawodników »

herb Dziecanovia Dziekanowice Prezentacja graficzna składu drużyny Dziecanovia Dziekanowice

Karol Wysopal

2018-11-03, 14:00:00
Rudnik
    relacja »

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Zaloguj się, aby typować.
Lp. Osoba Pkt.
1. ftb2user_1533835276. 141